درباره کارد کازومی داماس

کازومی داماس

کاردهای مخصوص سر آشپز ژاپنی Kasumi در شهر Sumikama ژاپن ساخته میشود

کارخانه سویکاما سازنده حرفه ای کارد از پیشرفته ترین مواد و پیشرفته ترین تکنیکها استفاده میکند

ساختن این کارد Kasumi V-Gold no10 Damascus نیاز به تجربه زیاد و دانش کافی به منظور دستیابی به تمام مزیتهای فولادهای ضد زنگ است که در این کارد استفاده شده است.

این کاردها از 33 لایه فولاد ضد زنگ ساخته شده . فقط لایه وسطی وظیفه انجام برش را دارد و از آلیاژ حرفه ای V-Gold 10 که ضد زنگ است استفاده شده است.

V-GOLD یکی از فولادهای پر کربن اس که از مقادیر کبالت – منگنز – مولبدنیوم و وانادیوم استفاده شده است که ماندگاری تیزی زیادی دارد و به راحتی نیز تیز میشود.

vG_GOLD10 فولاد بسیار باکیفیتی است که منحصرا برای ساخت شمشیر و کارد ساخته میشود

اضافه کردن کبالت به این آلیاژ مستلزم عملیات حرارتی مخصوصی ست که مزایای استفاده مفید از کارد را بالا میبرد و راز این عملیات حرارتی هنوز توسط این کمپانی بصورت یک راز محافظت میشود.

لایه های دو طرف این مغز فولادی از تا کردن مکرر دو نمونه فولاد ضد زنگ ساخته میشود و با دست فورج میشود تا اینکه بیش از 60 لایه بسیار نازک متناوب روی هم شکل گیرد. این 66 لایه در مرحله بعدی روی مغز فولادی این کار تا میشود و کوبیده میشود.

لبه تیغه این کاردها بیول است و این لبه بسیار نازکتر از لبه کارهای اروپا و امریکاست . این بیول 15 درجه لبه بسیار تیزی برای شمشیر و کارد محیا میکند.این کارد فول تانگ است و دسته آن از به هم چسبیدن چوب با رزین خاص درست میشود و بولستر آن مانع چسبیدن و گیرکردن مواد غذایی به دسته میشود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *